Gudrais tīkls

gudrais-tiklsMūsdienu mājās ir daudz, dažādu iekārtu, kuras prasa lielu informācijas apjoma nešanu īsā laikā. Telefons bieži tiek aizstāts ar interneta saziņas līdzekļiem, tā pat tīklam ir pieslēgts televizors ar interneta pieslēgumu un nemaz nerunāsim par daudzajiem telefoniem un datoriem, kuri vienmēr pieslēgti tīklā. Lai visas šīs ierīces spētu strādāt kvalitatīvi, tās nepieciešams nodrošināt ar stabilu un ātru interneta pieslēgumu. Diemžēl, klasiskie tīkli jau sen netiek galā ar šādu informācijas apjomu pārvietošanu. Tāpēc, cilvēkiem bieži vien nākas samierināties ar pēkšņiem interneta ātruma kritumiem un nestabilitāti kopumā. Kāda nozīme, ka līdz mājai ievilkts optiskais interneta kabelis, ja pati māja nespēj darboties ātrāk, kā sen ievilktie un novecojušie kabeļi. “Gudrais tīkls” nozīmē, ka mājā tiek integrēts optisko kabeļu tīkls uz vietām, kur nepieciešams nodrošināt īpaši lielus informācijas nešanas apjomus un kur ar bezvadu tīklu ir par maz. Piemēram, uz mājas serveri vai televizoru, kuram pieslēgta videospēļu konsole.

Kontrolēts apgaismojums

kontrolets-apgaismojumsKontrolēts apgaismojums ļauj ērti mainīt noskaņojumu mājā. Piemēram, skatoties televīziju, apgaismojums tiek dimmēts, lai varētu patīkami baudīt izvēlēto pārraidi vai filmu. Pie vakariņu galda iespējams radīt patīkamu atmosfēru ar konkrēti izvēlētu režīmu. Kontrolētā apgaismojuma sistēma nebeidzas tikai ar mājas lampu vadību. Šajā sistēmā iespējams integrēt žalūziju un logu vadību, lai arī dienas laikā ērti kontrolētu nepieciešamo apgaismojuma daudzumu. Turklāt, apgaismojumam ir arī drošības nozīme. Kad neesat mājās, iespējams uzstādīt, lai, gan āra, gan iekšas apgaismojums pats automātiski ieslēgtos un izslēgtos, radot iespaidu, ka māja nav tukša.

Daudzistabu audio

daudzistabu-audio-2Audio sistēma mūsdienās tiek vērtēta ļoti augstu. Katrs grib izbaudīt mūziku augstākajā kvalitātē, jo tā vienmēr rada īpašu atmosfēru. Tad kapēc sevi ierobežot vienas telpas robežās? Mūsdienu mājas ir plašas un cilvēki bieži pārvietojas no vienas telpas uz citu, no iekšas uz āru. Daudzistabu audio Jums ļauj nepārtraukti baudīt mūziku augstākajā kvalitātē un jebkur mājā. Šī sistēma ļauj integrēt vienu centrālo audio sistēmu visā mājā un vadīt to no jebkuras telpas. Ne brīdi nav jāpamet atmosfēra, kuru esat  radījis ar mūzikas palīdzību.

Mājas kinozāle

majas-kinozaleLai nodrošinātu maksimālu kino baudījumu savās mājās, ir nepieciešams padomāt par vairākām lietām – telpas izkārtojums, televizora vai projektora novietojums, kā arī skaļruņu un sabufera novietojums. Gudrās mājas sistēmā par to visu ir padomāts, lai radītu neaizstājamu kino baudījumu tur pat – mājās. Tā pat, mēs visi zinām lielo problēmu ar daudzajām pultīm, kas paredzētas neskaitāmo ierīču vadībai. Tās visas tiek aizstātas ar vienu universālo kinozāles pulti, kura atbild par visu kino sistēmas darbību.

Drošība un novērošana

drosiba-un-noverosanaMēs visi gribam apzināties, ka mūsu dārgā iedzīve ir drošībā. Tāpēc, ir svarīgi būt pārliecinātam par savas mājas drošības sistēmu. Atšķirībā no parastajām drošības sistēmām, „Gudrās mājas” drošības sistēma ir vadāma no jebkurienes. Ja mājā esat uzstādījuši videonovērošanu, tai ir iespējams piekļūt no jebkurienes un jebkurā laikā. Ieraksti uz majas servera tiek saglabāti vēlākai lietošanai. Ap perimetru iespējams uzstādīt lāzersistēmu, kas traucētāju fiksēs vēl pirms tas ielauzies mājā un paspējis izdarīt postījumus. Drošības sistēmā tiek integrēts arī apgaismojums – kad mājā ieslēgta signalizācija, lampas ik pa laikam automātiski ieslēdzas dažādās istabās, radot iespaidu, ka mājā atrodas cilvēki.

Video domafona sistēma

video-domafona-sistemaVideo domofons pats par sevi nav nekas jauns, taču „Gudrās mājas” sistēma to integrē vel dziļāk, ļaujot kontrolēt vārtus un durvis no visas mājās. Ispejams aplūkot un sazināties ar viesi pašam paliekot neatklātam. Video domofons ir pieejams gan stacionārā gan aplikācijas veidā, kas nozīmē, ka durvis var atvērt arī caur datoru vai viedtālruni.

Gaisa kvalitates sensori

Vairs nav pašam jāuztraucas par sasmakušu gaisu mājā, jo ventilācija ieslēdzas automātiski, kad gaisa kvalitātes sensors (O2) uztver zemu gaisa kvalitātes līmeni. Ja istabā atrodas kamīns, tad mājā noteikti būtu jāuzstāda CO sensors, kurš brīdina par tvana gāzes klātbūtni un automātiski iedarbina vantilācijas sistēmu mājā. (Oglekļa monoksīds (CO)  jeb tvana gāze ir nāvējoši indīga un nav konstatējama pēc smakas!)

Talvadības slēdži

Slēdžus iespējams savienot ar tālvadības pulti, kas nozīmē īpašu komfortu, jo gaismas un elektroiekārtas var slēgāt neizkustoties no vietas.

Apsildes sistēma

Apsildes sistēmas integrēšana gudrajā mājā ir galvenais energotaupības elements. Tagad iespējams regulēt visas mājas apsildi ar vienu pogu, no jebkuras vietas mājā un ārpus tās. Iespējams iestatīt dažādus apsildes režīmus. lai atrastu labāko rezultātu Jūsu komfortam un taupībai.

Sistēmas uzlabošana

Ļoti liela priekšrocība gudrajām mājām ir sistēmas uzlabojamība. Ja mājā jau uzstādīta gudrās mājas pamatsistēma, ir ļoti viegli un lēti pievienot jaunus sistēmas elementus, pateicoties tam, ka vairs nav nepieciešama jaunu elektrovadu instalācija. Gudrajās mājās vairums darbību notiek ar bezvadu tīkla palīdzību.